Strona: Konferencja Wrocław / Katedra Analizy Nieliniowej

Konferencja Wrocław

2018-09-24

W dniach 17-20 września 2018 roku we Wrocławiu odbyła się międzynarodowa konferencja matematyczna Joint Meeting of the Italian Mathematical Union, the Italian Society of Industrial and Applied Mathematics and the Polish Mathematical Society (Joint Meeting of UMI, SIMAI, PTM). Konferencję zorganizowały trzy wymienione stowarzyszenia we współpracu z Uniwersytetem Wrocławskim i Politechniką Wrocławską. Obrady toczyły się na kampusach obydwu uczelni. W konferencji wzięło udział ponad 720 matematyków z całego świata. Politechnikę Rzeszowską reprezentowali pracownicy Katedry Analizy Nieliniowej: dr hab. Beata Rzepka, dr Agnieszka Chlebowicz, dr Rafał Nalepa, dr Tomasz Zając, mgr Agnieszka Dubiel oraz mgr Szymon Dudek. Program konferecji obejmował szeroki zakres współczesnych badań matematycznych, zaś polsko-włoski Komitet Programowy zaplanował zarówno wykłady plenarne, jak i sesje tematyczne. Organizatorami jednej z takich sesji tematycznych pod nazwą "Nonlinear Operators, Approximation Algorithms for Operator Equations and Related Problems" byłi pracownicy Katedry Analizy Nieliniowej dr Agnieszka Chlebowicz i dr Tomasz Zając wspólnie z prof. Giuseppe Marino z University of Calabria. W ramach tej sesji referaty wygłosili włoscy profesorowie z University of Calabria oraz polscy naukowcy, w tym również pracownicy KAN.

Powrót do listy aktualności